Z nami najlepiej

Ochrona danych osobowych 

Podpis elektroniczny 

Obsługa informatyczna

Sprzedaż sprzętu i oprogramowania

Chroń wizerunek dziecka

Zbliża się koniec roku szkolnego i rodzice będą się cieszyć z sukcesów swoich dzieci. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu  nie opublikują   świadectw z PESELEM. Oto kilka zasad  jakich zdjęć dzieci nie publikować i dlaczego. 

Zdjęcia zawierają lokalizację     

Czy to szkoła, czy top świetlica, czy pozalekcyjne zdjęcia. Zdjęcia często wyświetlają się wraz z lokalizacją, a to może sprawić niebezpieczeństwo na twoje dziecko.

Pokazujesz pasje i hobby dziecka

To bardzo niebezpieczne, dzieci są z natury ufne. Ktoś, kto wie czym dziecko się interesuje, może np. podszyć się pod rodzica koleżanki z zajęć tanecznych. Zdobyć zaufanie dziecka i je skrzywdzić.

Dokumenty i dyplomy dziecka

Pierwszy dowód czy świadectwo… lubimy się tym chwalić, ale niesie to za sobą niebezpieczeństwo, że dane twojego dziecka trafią w niepowołane ręce.

 

aZdjęcia dzieci bez ubrań

Normalnym ludziom nie przyjdzie nawet do głowy, żeby w niewłaściwy sposób patrzeć na takie zdjęcia. Jednak są ludzie, którzy w ohydny sposób mogą wykorzystać zdjęcia dzieci z plaży czy z wanny. Zdjęcia są przerabiane w programach lub bez przeróbek wykorzystywane przez skrzywionych ludzi.

 

 

 

 

aNie ośmieszaj dziecka

Internet nie zapomina, a dzieci szybko rosną. Pamiętasz, jak na rodzinnym spotkaniu daleka ciocia mówiła, jak ze śmiechu w ZOO posiusiałeś spodenki? No właśnie, co w danej chwili nie sprawia dziecku wstydu potem może spowodować, że będzie się bardzo zażenowany. Dlatego zabawne i zawstydzające zdjęcia, pozostaw w albumie i nie upubliczniaj ich.

 

 

 

 

aNie upubliczniaj zdjęć z innymi dziećmi

Rodzice mogą sobie tego nie życzyć, mogą mieć inne podejście do kwestii prywatności dziecka. Dlatego zdjęcia ze szkoły także pozostaw do oglądania sobie.

 

źródło http://www.zobacz.to