Technologie G Data

1. Technologia G Data CloseGap™

Po kilku latach prac naszych specjalistów w G Data SecurityLabs, przedstawiamy autorską technologie antywirusową “Made in Germany”. Innowacyjna technologia w dziedzinie bezpieczeństwa we wszystkich produktach G Data pozwoli na jeszcze lepszą obronę przed złośliwym oprogramowaniem.

 

Technologie g dataRozwiązania G Data od zawsze cechowały się wykorzystaniem dwóch niezależnych silników antywirusowych, co pozwalało osiągnąć najwyższy poziom powstrzymywania złośliwego oprogramowania i zostało udowodnione w wielu niezależnych testach. W najnowszej wersji naszego oprogramowania wprowadziliśmy rewolucyjną technologie antywirusową G Data CloseGap™.

Czy produkty G Data już wcześniej nie używały dwóch silników antywirusowych?

Tak, wykorzystanie dwóch niezależnych silników oferowało doskonałą ochronę niestety jednocześnie wpływało niekorzystnie na wydajność sprzętu użytkownika. Z G Data CloseGap™ uwalniamy moc obliczeniową Twojego sprzętu zapewniając mu niezmiennie najlepszą możliwą ochronę! Nowa inteligentna technologia uaktywnia się jedynie w momencie gdy jest do tego niezbędna. Gdy ewentualne zagrożenie nie zostanie powstrzymane przez pierwszy silnik antywirusowy, wtedy CloseGap wkracza do akcji i zamyka tzw. lukę automatycznie i nie dopuszczając do infekcji. Pozwala to na uniknięcie nadmiernego wykorzystania zasobów Twojego komputera.

Technologia G Data CloseGap przedstawia nowy sposób zapewniana bezpieczeństwa.

Bazując na ochronie proaktywnej połączonej z aktualnymi bazami sygnatur, wraz z innymi technologiami G Data jak BankGuard, WebCloud czy kontrolą zachowania tworzy potężną Active Hybrid Protection zapewniającą optymalną ochronę.

Zalety CloseGap

  1. W obronie przed złośliwym oprogramowaniem technologia ta jest najbardziej precyzyjna i zaskakuje szybkością. Bardzo krótki czas odpowiedzi pomiędzy pierwszym wykryciem szkodnika a uaktualnieniem baz sygnatur są często decydujące.
  2. Tradycyjne rozwiązania antywirusowe nie mogą konkurować z nasza nową technologią.
  3. Technologia G Data CloseGap™ przedstawia nowy sposób zapewnienia bezpieczeństwa, bazujący na ochronie proaktywnej połączonej z najnowszymi bazami sygnatur tworzący potężną aktywną ochronę hybrydową.

2. Technologia G Data BankGuard

Efektywna ochrona bankowości elektronicznej. Zmiany dokonywane przez trojany bankowe mają miejsce w RAM. G Data BankGuard wykrywa próby infekcji i zastępuje “skompromitowany” obszar pamięci jego bezpieczną kopią. Dzięki zastosowaniu inteligentnych algorytmów, aplikacja nie jest zależna od sygnatur wirusów i oferuje efektywne zabezpieczenie przeciwko atakom najnowszych trojanów.

Jak chroni G Data BankGuard?

Technologie g data ochrona banowkości

  1. G Data BankGuard weryfikuje integralność kluczowych bibliotek sieciowych przeglądarki. Dzięki temu zapewnia proaktywną ochronę nawet przeciw nieznanym zagrożeniom
  2. G Data BankGuard reaguje natychmiast i zapobiega infekcjom
  3. Znane złośliwe programy są usuwane z systemu
  4. Jeśli G Data BankGuard nie jest wstanie usuną zagrożenia, zaleca się wstrzymanie operacji bankowych do momentu całkowitego pozbycia się złośliwego oprogramowania

Dlaczego antywirus nie wystarcza?

Technologie g data

  1. Wirusy manipulują plikami w pamięci operacyjnej
  2. Nowe zagrożenia nie są dostatecznie szybko wykrywane, a czas ich życia jest niezwykle krótki. Szybko zastępowane są nowymi wersjami
  3. Skompromitowana transakcja otwiera szkodnikowi drogę do kolejnych operacji bankowych bez wiedzy użytkownika

źródło- gdata.pl